MEDIA: NTV television on plasma cosmology and Electric Universe, Part 3

Aktualizacja: 2 gru 2019

Posted 11/20/2014


This topic is addressed mainly for Polish NTV viewers and concerns theory of Electric Universe, so exceptionally I write it in Polish.

YouTube address: https://www.youtube.com/watch?v=pdpICqVa07s

Szanowni Państwo!

Tym razem, inaczej niż poprzednio, jako, ze wiem iż mam do dyspozycji czas na kolejne spotkanie mogę już dziś przygotować choć fragment materiałów pomocniczych do zagadnień, które chcę jutro poruszyć. Przepraszam za ewentualne literówki czy inne chochliki lecz dopiero co wróciłem z Uczelni (jest 18:30) i nie kryję, że jestem bardzo zmęczony. Jednocześnie kolejny raz dziękuję za wyoską tzw. "oglądalność", dużo "like'ów" i nadspodziewanie mało "hejterów" :)

Jutro planuję dokończyć opowiadanie od momentu na którym zakończyłem, czyli blizn na Marsie. Nie będę teraz pisał treści, te materiały są notkami, nie artykułami, a tym bardziej artykułami naukowymi. Ich cel jest inny - podsumowanie i podanie źródeł do poszerzenia wiedzy na ten temat dla osób bardziej zainteresowanych, a także podanie niektórych materiałów, które wykorzystałem. De facto, choć nie ja wymyśliłem ideę Elektrycznego Wszechświata, to większość wiedzy w zakresie zwłaszcza klasycznej astronomii jest moją wiedzą pozyskaną latami poprzez czytanie książek pisanych przez zawodowych astronomów i fizyków. Natomiast sam sposób ujęcia jest moją koncepcją i nie wzorowałem się na żadnym materiale. W zakresie merytorycznym, zgodnie z etyką naukową podaję źródła, a także wymieniam znaczące dla tej dziedziny nazwiska naukowców.


TEMAT: TAJEMNICE MARSA - BLIZNY NA MARSIE


Poprzedni program z 14 XI zakończyliśmy ilustracją Marsa (wizja grafika) wraz z jakimś hipotetycznym ciałem niebieskim (np. inną planetą), która wskutek wzajemnego zbliżenia się i wystarczającej różnicy potencjałów (już wiemy skąd ona się bierze : Słońce anoda, galaktyka i krańce układu słonecznego - katoda) doprowadziła do ogromnych rozładowań (w rodzaju ziemskich błyskawic tylko o wiele rzędów wielkości silniejszych). Otóż należy podkreślić, że spójność TEK polega m.in. na tym, że podobnie jak komety o których mówiliśmy traktuje się planety i ich księżyce. Zaczęliśmy od Marsa. Dzięki sondom marsjańskim wiemy, że na Marsie istnieje wiele zaskakujących i dziwnych w sensie geologicznym formacji, dziwnych o tyle, że geolodzy nie bardzo potrafią obecnie wyjaśnić niektórych obiektów - np. Valles Marineris, ogromny "super kanion" przy którym Kanion Kolorado to zwykły rów irygacyjny.

Dzięki dokładniejszym zdjęciom okazało się, że północna pólkula Marsa bardzo różni się od południowej. Na południowej jest mnóstwo rzekomych "kraterów", może raczej efektów wyladowań. Oficjalna astronomia nie wyklucza, że ta różnica i płaska powierzchnia półkuli północnej mogła byc nawet spowodowana kolizją z innym ciałem niebieskim. Przypominam, że rozważania o bliznach z powodu wyładowań elektrycznych zakładały przejście jakiegoś dużego obiektu stronomicznego (np. małej planety) w pobliżu Marsa. Tak hipoteza naukowców związanych z TEK (Teorią Elektrycznego Kosmosu) zyskała więc dodatkowe wsparcie/potwierdzenie ze strony oficjalnej astronomii, planetologii !
Rys. A. Symulacja wyładowań na Marsie w laboratorium

Credit: Thunderbolts ProjectRys. B. Zróżnicowanie półkuli północnej i południowej Marsa Credit: Thunderbolts ProjectRys. 1. Przykład "blizn" na Marsie

Credit: Thunderbolts ProjectRys. 2. Kolejny przykład "blizn" na Marsie

Credit: Thunderbolts Project
Rys. 3. Valles Marineris

Credit: NASA / JPL-Caltech / USGS

Źródło: za Wikimedia Commons


Valles Marineris: długość wynosi około 5000 km, szerekość około 200 km, a głębokość 7-8 km. Pochodzenie tego tworu jest nieznane. Dla porównania ogromu tej formacji - Średnica równikowa Marsa wynosi 6804,9 km (5000 - Valles Marineris) !

Jedna z hipotez astronomii planetarnej i geologów mówi o tym, że jest to efekt erozji wodnej, tylko pojawiają się minimum 4 problemy:

1) brak wyraźnego dopływu i wypływu w tej strukturze

2) Rzekoma erozja, znając już rozmiary, w tym głębokość tej formacji, musiała pozbawić tej części Marsa ogromnej (!!!) ilości materii - gdzie ona jest? Rzeki na Ziemi tworzą np. delty, gdzie jest zgromadzony materiał w okolicach odpływu? Nie ma !

3) Po zbliżeniu widać bardzo nietypowe struktury dla płynącej wody, np. brzegi bardzo charakterystyczne

4) na lewej części zdjęcia, na przedłużeniu głównego koryta "kanionu" widać "rowy/koryta" tworzące struktury kwadratowe, romby itp - od kiedy woda płynie w ten sposób np. zakręcając o 90 stopni kilka razy?   

Ponadto, daczego geolodzy odrzucają tezę o potopie lub podobnej katasrofie, która doprowadziła do powstania kanionu Kolorado, za to nie mają zahamowań użycia tego wyjaśnienia w odniesieniu do Valles Marineris. Istnieje kilka co najmniej przykładów (1 podałem w programie) dowodzących, że to co geolodzy nam tłumaczą "miliony lat temu..." powstału w ciągu sekund, minut najdalej godzin - inny przykład efekty gwałtownej erozji po wybuchu wulkanu Św. Heleny w USA!. Tam dosłownie w ciągu sekund powstały formacje, które za 1000 lat geolodzy o podobnej wyobraźni będą uczniom tłumaczyć "wiele milionów lat...". Istnieje wiele podobnych przykładów na Ziemi.

Jednym z pierwszych naukowców, którzy objaśnili powstanie Valles Marineris był Ralf Juergens. Z kolei Wallace Tornhill również związany z TEK stwierdził, że łuk elektryczny (wyładowanie) było w stanie utworzyć tę strukturę w ciągu zaledwie minut !!! Hipoteza wyładowania elektrycznego rozwiązuje postawiony wcześniej problem braku na powierzchni Marsa ogromnej ilości materii rzekomo zerodowanej przez płynącą wodę. Energia łuku elektrycznego wyrzuciła ją po prostu w przestrzeń kosmiczną, przez co stały się jednymi z wielu asteroid, a także komet.

Potwierdzeniem tego jest również fakt, że duże obszary powierzchni Marsa oddalone znacznie od Valles Marneris i innych struktur o niejasnym pochodzeniu, pokryte są bardzo dużą liczbą mniejszych i większych głazów - to te, których trajektoria nie była skierowana w marsjańskie niebo lub ich prędkość była mniejsza od prędkości ucieczki z Marsa (tj. "uścisku" jego grawitacji) - rys. 4.Rys. 4. Ogromna liczba głazów na powierzchni Marsa Credit: Thunderbolts Project

STRUKTURY DENDRYTOWE NA MARSIERys. 5. Wyładowanie w drewnie

Credit: The Thunerbolts Project
Rys. 6. Wyładowanie w aluminium

Credit: The Thunerbolts Project
Rys. 7. Kolejny przykład wyładowania dendrytowego w laboratorium (figury Lichtenberga) Credit: The Thunerbolts Project
Rys. 8. MARS – STRUKTURA NA MARSIE (po lewej) I UZYSKANA W LABORATORIUM (po prawej)

Credit: The Thunerbolts Project
Rys. 9. MARS – STRUKTURA 1 “RZEKA”

Credit: The Thunerbolts Project


Proszę zwrócić uwagę, że przy mniejszej rozdzielczości lub na tzw. pierwszy rzut oka bylibyśmy skłonni to zdjęcie zinterpretować jako rzekę lecz jeśli się przyjrzymy i gdy pojawiły się zdjęcia o większej rozdzielczości/powiększeniu, to można zuważyć, że te marsjańskie rzeki w istocie nie mogą być rzekami! Proszę zauważyć, zwłaszcza w prawej części zdjęcia liczne przerwy w "strumieniu rzeki" i wręcz kuliste lub o kształcie łzy struktury. Czy rzeka pozostawia takie koryto? To jak płynęła w tych miejscach, ponad marsjańskim gruntem? :) Absurd!

Kolejna struktura nie wyjaśniona przez geologów:


Rys. 10. Struktura o nazwie "sieć pająka"

Credit: The Thunerbolts Project


Czy rzeki płyną w strukturach typu sieć? Czy widzą Państwo ponownie te "łańcuszki koralików" zamiast ciągłej struktury? To znowu nie mogą być rzeki ! Więc co?

Proponuję przyjrzeć się kolejnej strukturze na Marsie, tu jeszcze wyraźniej widać te struktury tworzące łańcuch, które w szczególnym przypadku mogą stawać się częścią tzw. rzek, jak ta poprzednio pokazana.
Rys. 11. Ciąg/seria "kraterów" a może raczej efektów wyładowań obok Valles Marineris

Credit: The Thunerbolts Project


JAGODY (ang. blueberries), struktury sferyczne

Jak to wygląda na Marsie (wielkość porównywalna z jagodami):
Rys. 11A. Struktury sferyczne nazywane "jagodami" MARS Credit: The Thunerbolts Project

 A jak to wygląda w laboratorium naukowym:Rys. 11B. Struktury sferyczne nazywane "jagodami" - laboratorium naukowe Credit: The Thunerbolts ProjectRys. 11C. MARS - "jagody" w szerszej perspektywie Credit: The Thunerbolts ProjectRys. 12. Struktury sferyczne nazywane "jagodami" -

po lewej ze zdjęcia z Marsa, po prawej stronie - wytworzone w laboratorium naukowym Credit: The Thunerbolts Project


Po lewej stronie widać marsjańskie struktury nazywane jagodami (drobne kulki). Po prawej niemal identyczne struktury wygenerowane w laboratorium przez fizyka plazmowego CJ Ransom, z Vemasat Laboratories.Rys. 13. Złożona struktura dendrytoowa uzyskana w laboratorium

(kolejny przykład "figur lichtenberga" w szkle akrylowym/pleksiglasie) Credit: The Thunerbolts ProjectRys. 14. Mars - przykład "dendrytowych grzbietów" na powierzchni Credit: The Thunerbolts ProjectRys. 15. Mars - "piramidy" na Marsie Credit: The Thunerbolts Project


No niestety, słynne piramidy z rejonu Cydonii są dość powszechne na Marsie i ich powstanie też wyjaśniają wyładowania elektryczne. A skoro o Cydonii, to na marginesie tematu notki jeszcze bardziej sławna "twarz Marsjanina" :)


Rys. 16. Mars - Marsjańska "twarz" w dużej i małej rozdzielczości Credit: Wikimedia Commons

Author: Dr. Emad Kayyam


Jak widać, przy większym zbliżeniu, tzw. "twarz" staje się zwykłą, dość chaotyczną strukturą, wzniesieniem, całkowicie naturlanym, niestety nie sztucznym :)


Rys. 16A."Jagoda" wewnątrz krateru i skalowalność zjawisk elektrycznych Credit: Thunderbolts Project


Polecam następujące filmy

Polecam następujące filmy, wyłącznie w wersji angielskiej, ale po tych komentarzach (również Ci spośród Telewidzów, którzy nie znają języka angielskiego) będą Państwo w stanie samodzielnie oceniać pewne nietypowe dla wody lub kraterów impaktowych (uderzeniowych) struktury na powierzchni Marsa, które nie mają wyjaśnień przez NASA czy też planetologię. Czasami są jedynie hipotezy.

Filmy (YT):

1. Symbols of an Alien Sky Episode 2: Lightning-Scarred Planet Mars | Clip #1: https://www.youtube.com/watch?v=2wOogk2LSSw

2. Symbols of an Alien Sky Episode 2: Lightning-Scarred Planet Mars | Clip #2: https://www.youtube.com/watch?v=V_T6__JDeyw

3. Symbols of an Alien Sky Episode 2: Lightning-Scarred Planet Mars | Clip #3: https://www.youtube.com/watch?v=U-qrnsh83f4

4. Electrical Scarring of Planets and Moons | Space News:

https://www.youtube.com/watch?v=5DEvb6yEQ_0&index=31&list=PLW7pbhhZBfZueMW016s2euegSA1zTh3YP

5. Planetary Electrical Scarring by Wallace Thornhill: https://www.youtube.com/watch?v=ZoO2nV--3pQ

=============================== Jeszcze o aspektach elektrycznego Słońca i prądu we Wszechświecie ENGLISH ====

6. Prof. dr. eng. Don E. Scott  : Electric Sun: https://www.youtube.com/watch?v=kin9zqPMPaI

7. Prof. dr. eng. Don E. Scott  : Electric Sky: https://www.youtube.com/watch?v=8c-OdpleMzI

ADRES THUNDERBOLTS.PROJECT

Thunderbolts Project prowadzi portal dla osób zainteresowanych kosmologią plazmową lub TEK. Poza wieloma materiałami informacyjnymi, znajduje się tam również forum do wymiany poglądów ewentualnie zadawania pytań, a także można zamówić bezpłatny biuletyn (newsletter). Oto adres portalu:  http://www.thunderbolts.info/wp/

============================================

INNE PLANETY I KSIĘŻYCE

Inne planety i księżyce w kolejnej notce na blogu bo nie wiem jakie zainteresowanie to wzbudzi, tym samym czy będzie kolejny program. Dlatego zakładając, że to może być ostatnie nasze spotkanie w NTV, krótkie resume!

1.TEK vel Kosmologia plazmowa jest spójna, obejmuje większość zagadnień wsółczesnej kosmologii

2. TEK dzięki skalowalności plazmy dostarcza empirycznych, eksperymentalnych "struktur" zgodnych/podobnych do tych spotykanych w układzie słonecznym, Drodze Mleznej czy we Wszechświecie. Podobne wzorce/struktury spotykane w eksperymentach laboratoryjnych w dziedzinie plazmy i elektryczności są spotykane we Wszechświecie,

3. TEK ma charakter holistyczny

4. Odpowiedź Internautce - kula plazmowa jest wynalazkiem Tesli !

Post factum: teraz już wiem po kolejnym zaproszeniu do programu - jest to w cz. 4 i będzię w cz. 5 na NTV a potem na YT.

5 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Artificial Intelligence: Deep Learning, Really?

ENG (Google Transl.) Reflection on the value of knowing the history of science, at least in one's own field, and redundant terminology. Perhaps these remarks would be appropriate for the group on term

Artificial Intelligence: AI and Art, part 1

ENG (Google Transl.): Does AI (s) create art, maybe better than man? Some publications convince us that artificial intelligence will be able to create, and even creates works of art. This belief does

Prof. Krzysztof Michalik

Artificial Intelligence & Professional Activity

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now