MEDIA: NTV television on Plasma Cosmology and Electric Universe, Part 2

Posted 11/14/2014


This topic is addressed mainly for Polish NTV viewers and concerns Theory of Electric Universe, so exceptionally I write it in Polish.

YouTube address: https://www.youtube.com/watch?v=VIx_mTDYYkM

Szanowni Państwo!

Dziękuę za zainteresowanie moim "mini-wykładem" na temat TEK lub kosmologii plazmowej. Jak już zauważyłem, ograniczony czas wobec dużej iloście wiedzy na ten temat, zmusił mnie do wyselekcjonowania zagadnień najważniejszych i bardzo szybkiej prezentacji. Jak wspomniałem, moja prezentacja była na żywo, nie była czytana co pozwala na bardziej dynamiczną prezentację, trudno jednak z góry ocenić niezbędny czas. Zostałem zaproszony do kolejnej audycji/programie, gdzie poruszę kolejne tematy, które zasygnalizowałem dziś pod koniec audycji. Przepraszam również za dużo dygresji, wynika to z faktu, że z jednej strony chcę przedstawić TEK w taki sposób by osoby, które nie mają głębszej wiedzy o astronomii i klasycznej kosmologii miały szansę zrozumieć mój przekaz. Z drugiej jednak strony mam świadomość, że mogą być osoby interesujące się astronomią i zainteresowane pogłębieniem pewnych informacji. Takie osoby mogą również bez dodatkowego komentarza wziąć pewne stwierdzenia za uproszczenia. Pomijam "hejterów", którzy mogą łapać za słowa lub nie rozumieć pewnych skrótów myślowych użytych w ściśle określonym kontekście. Ostatnio dodatkowo utraciłem wizję z NTV, co spowodowało dodatkowe utrudnienie, bo "majstrowałem" przy swoim komputerze jednocześnie mówiąc do Państwa :). 

Zgodnie z obietnicą, w miarę swego ograniczonego czasu (obecnie poza pracą na uczelni, m.in. buduję/programuję kolejny system z zakresu sztucznej inteligencji - Logos), będę pisał to kolejne podsumowanie dzisiejszej audycji i uzupelnienie o dodatkowe ilustracje.

SŁOŃCE - plamy:


SŁOŃCE - plamy: W uzupełnieniu do relacji z poprzedniej audycji dołączam zdjęcie zbliżenia plamy, na którym widać ciemną tzw. umbrę (najciemniejsze miejsce plamy) i napływające strumienie gorącej plazmy z fotosfery - o czym tydzień temu, teraz pokazuję przykłladową ilustrację. Wyraźnie widać, że ciemność umbry nie jest złudzeniem wynikającym z jasności otoczenia. Umbra to wg TEK odsłonięty obszar głębszej warstwy Słońca, która jest wyraźnie chłodniejsza i ciemna (a nie rozpalona).Plamy na Słońcu z widocznymi umbrami (czarne miejsca)

 Credit: The Thunderbolt Project


TWORZENIE GALAKTYKI SPIRALNEJ - poniższa animacja jest symulacją komputerową dr. Antony Perrata pokazuje możliwość powstawania galaktyk, w tym przypadku spiralnych, bez udziału grawitacji, wyłącznie w oparciu o prawa elektryczności ! Dr A.L. Perrat jest ekspertem w dziedzinie fizyki plazmy.Credit: Anthony L. Peratt


Source of animation: http://www.plasma-universe.com/Galaxy_formation#_note-1

Przykłady rzeczywistych galaktyk spiralnych:

                                                                                                                                                                     Galaktyka NGC 1365   Galaktyka NGC 7424                                                                                                                                                     

źródło NGC 7424: ESO http://www.eso.org/public/images/eso0436c/

źródło NGC 1365: ESO http://www.eso.org/public/images/potw1037a/

KULA PLAZMOWA


Credit: http://www.tumblr.com/tagged/plasma-ball


Gadżet kuli plazmowej ilustruje m.in. zachowanie się wkłókien plazmy (ang. filaments) tworzonych wokół prądów Birkelanda - w istocie każde włókno to splecione 2 włókna/pary prądu tworzące pole magnetyczne i ograniczające plazmę do postaci widocznych włókien. Plazma czyli zjonizowany gaz (w uproszczeniu "niekompletne/rozbite" atomy w postaci np. elektronów i protonów poruszających się samodzielnie - podstawowy stan materii we Wszechświecie). Plazma powstaje w wysokiej temperaturze tworzonej w kuli plazmowej wypełnionej tlenem lub mieszanką gazów dzięki wysokiemu napięciu rzędu 10.000 Volt. Kulę plazmową wynalazł Nikola Tesla.

PLAZMA I ZWIĄZANE Z NIĄ EKSPERYMENTY, NP. Z WYŁADOWANIAMI ELEKTRYCZNYMI SĄ SKALOWALNE CO UMOŻLIWIA PRZENOSZENIE WYNIKÓW EKSPERYMENTÓW LABORATORYJNYCH W ODNIESIENIU DO DUŻYCH OBIEKTÓW W UKŁADZIE SŁONECZNYM, DRODZE MLECZNEJ I W CAŁYM WSZECHŚWIECIE !!! Daje to ogromne możliwości w zakresie empirycznej weryfikacji hipotez odnoszących się do obiektów lub struktur wielkoskalowych !!!

WŁÓKNA PLAZMY W NASZEJ GALAKTYCECredit: William P. Blair and Ravi Sankrit (Johns Hopkins University), NASA

źródło: Wikimedia Commons


Widoczne włókna są częścią mgławicy Veil Nebula.  Jak widać są morfologicznie podobne do włókien z kuli plazmowej i są podobnie efektem przepływu prądów Birkelanda.

WŁÓKNA GALAKTYK WE WSZECHŚWIECIEźródło: Wikimedia Commons

http://commons.wikimedia.org/wiki/File%3ALocal_galaxy_filaments_RUS.gif


W tym przypadku włókna są w dużo większej - międzygalaktycznej skali - i złożone są m.in z galaktyk czyli głównie z plazmy. Tradacyjna kosmologia od pewnego czasu, gdy pojawiły się idee ciemnej materii i czarnej energii nie tłumaczy tych struktur prądem i elektromagnetyzmem lecz ciemną materią, wypełniającą m.in. względnie puste przestrzenie między włóknami.

WŁÓKNISTA STRUKTURA WSZECHŚWIATACredit: NASA, ESA, and E. Hallman (University of Colorado, Boulder)

źródło: Wikimedia Commons


W tym przypadku włóknista struktura obejmuje większą objętość wszechświata, z nadal widocznymi włóknami. UWAGA - w tym przypadku jest to efekt grafiki komputerowej.

ANONS TEMATU KOLEJNEGO ODCINKA PROGRAMU : "BLIZNY" NA PLANETACH, ASTEROIDY I VELIKOVSKYCredit: The Thunerbolts Project


To zdjęcie jest efektem grafiki komputerowej łączącej zdjęcie Marsa z hipotetycznym obiektem przemieszczającym się w jego pobliżu. Celem jest pokazanie wyładowań elektrycznych, które wg TEK doprowadziły do powstania wielu nie wyjaśnionych formacji geologicznych na powierzchni Marsa a jednocześnie wyrzuciły w przestrzeń dużą liczbę skał, które stały się asteroidami i kometami. Ten mechanizm nie dotyczy jedynie Marsa.

Należy przypomnieć, że plazma i wyładowania elektryczne są SKALOWALNE, stąd eksperymenty w laboratoriach i powstające struktury można odnaleźć w kosmosie, na innych obiektach, stanowiąc empiryczne objaśnienie możliwego sposobu ich powstania

WINDA KOSMICZNA

Jak wspomniałem w programie  - w odpowiedzi na pytanie Pana Janusza Zagórskiego - czy można wykorzystać tę energię kosmosu, że są z tym pewne problemy. Dodaję, że tak, teoretycznie ta energia to niemal niewyczerpane źródło prądu elektrycznego w moim przekonaniu. Co jest niezwykle dobrą wiadomością dla nas Ziemian (gorszą dla nafciarzy...:(). Zwróciłem jednak uwagę, że sprawa nie jest tak prosta, i tak jak w przypadku lądowników na kometach czy innych odległych ciałach niebieskich może pojawić się problem różnicy potencjałów. W przypadku wspomnianego przeze mnie pomysłu windy kosmicznej (space elevator) do wznoszenia np. satelitów na orbitę Ziemii, należy uwzględnić omawiane aspekty elektrycznego kosmosu, pełnego ładunków elektrycznych. Niżej podaję wizję artysty jak taka winda kosmiczna może wyglądać. Pod warunkiem jednak - przed czym przestrzegają fizycy plazmowi i inżynierowie elektryczności związani z kosmologią pazmową, że może dojść do poważnego rozładowania, które może skończyć się katastrofą. Summa summarum, w mojej ocenie, mimo tego, kosmos daje nam szansę na pozyskanie ogromnej ilości energii.Źródło/autor: Ten plik jest w domenie publicznej ponieważ został stworzony przez NASA.

3 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Artificial Intelligence: Deep Learning, Really?

ENG (Google Transl.) Reflection on the value of knowing the history of science, at least in one's own field, and redundant terminology. Perhaps these remarks would be appropriate for the group on term

Artificial Intelligence: AI and Art, part 1

ENG (Google Transl.): Does AI (s) create art, maybe better than man? Some publications convince us that artificial intelligence will be able to create, and even creates works of art. This belief does

Prof. Krzysztof Michalik

Artificial Intelligence & Professional Activity

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now